Thank you!
We will contact you shortly
Хермеси заселяють ялину, модрину, ялицю, сосну та інші хвойні породи. Личинки та дорослі особини висмоктують сік із різних органів дерев.
Якщо оглядати гілки заселених ялин знизу навесні, можливо побачити білий пушок на бруньках і пагонах. Цей пушок прикриває личинок. Улітку на деревах замість молодих пагонів утворюються гали, які схожі на шишку. Видів хермесів багато. Деякі розвиваються на одному живителі, а інші мігрують на інші породи.
Ранній ялиново-модриновий (Adelges laricis) утворює характерні гали влітку та мігрує на модрину, а пізній ялиновий хермес (Adelges tardus) розвивається лише на ялині та утворює гали у серпні–жовтні.
Личинки раннього ялиново-модринового хермеса під час живлення на ялині спричиняють утворення галів, потім самиці відкладають в гали яйця, з них вилуплюються личинки та живляться всередині. Гали містять багато живильних речовин і майже не містять фенолів, тому дерево не може захиститися від цього шкідника. Після завершення розвитку хермеса гал відкривається, а крилаті хермеси перелітають на модрину. Гал висихає та залишається на гілках. На модрині хермес розмножується нестатевим шляхом, а потім знову повертається на ялину.
Шкідливість. Пагони деформуються або засихають. Рослини втрачають декоративність. Можуть загинути молоді рослини та дерева, ослаблені нестачею вологи, елементів мінерального живлення, пошкоджені механічно, пошкодження іншими комахами або збудниками хвороб.
Чисельність хермесів небезпечна, якщо їхня кількість перевищує 50 особин на 1 дм2 поверхні гілки.
Заходи захисту. Підвищувати стійкість ялин садінням у рихлий ґрунт зі слабко-кислою реакцією на місцях, які не продуваються, не затоплюються, не яскраво освітлюються, не поряд із ущільненими ділянками; після садіння ретельно поливати ґрунт і крону; застосовувати стимулятори коренеутво¬рення та препаратами, які підвищують імунітет; мульчувати ґрунт грубою корою сосни; застосовувати добрива.
У разі виявлення хермесів на садивному матеріалі знищити їх механічно або зрізати заселені пагони. У разі виявлення хермесів на дереві обрізати та знищити пагони з галами не пізніше червня, за високої загрози застосувати дозволені інсектициди декілька разів на сезон (проти личинок, що зимують; у кінці квітня – перед появою молодих пагонів; у кінці травня; у кінці червня – у період дозрівання галів; у серпні). Бажано застосовувати різні препарати обприснути крони суспензією з речовинами контактно-кишкової дії з добавкою мінерального масла та прилипачів,, оскільки шкідник швидко адаптується до них.
Замовити послугу лікування хермесів на ялинках
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!