Топіарна стрижка рослин

Illustration

Топіарна стрижка – це оригінальний спосіб підстригати рослини, що перетворює їх на справжні витвори мистецтва. Витоки такої стрижки з’явилися ще в часи Римської імперії. Особливого розквіту це мистецтво набуло в епоху Відродження. Тоді, підстригаючи рослини, надавали їм геометричної форми: куба, кулі, піраміди тощо. Для цього могли використовувати спеціальні інструменти і шаблони. 

Illustration

Топіарна стрижка
хвойних

Illustration

Топіарна стрижкатуй

Illustration

Топіарна стрижкаялівця

Illustration

Топіарна стрижка
бонсая

Illustration

Топіарна стрижка тиса

Illustration

Топіарна (фігурна)
стрижка кущів

Традиція такого догляду за садом актуальна і в наш час. Топіарна стрижка хвойних користується великим попитом і нині. Часто топіарій – це частина ландшафтного дизайну, яку використовують для прикрашання територій. Якщо і ви бажаєте мати в себе вдома топіарій, рекомендуємо вам звернутися за допомогою до людей, що професійно надають послуги з ландшафтного дизайну. Так, ставши клієнтом нашої компанії Dendro Protect, ви зможете забути про догляд рослин на вашій ділянці. На топіарна стрижка ціна в нас доволі прийнятна, тому ви можете замовити цю послугу без великих витрат свого бюджету. Натомість отримаєте гарно обстрижені дерева та кущі, що радуватимуть око кожного дня.

Топіарна стрижка: які рослини підходять для неї найкраще?

Класична основа для створення садово-паркових композицій – це хвойні рослини. На відміну від листяних, вони не втрачають свого зовнішнього вигляду цілий рік. Найчастіше для стрижки використовують:
• невисокі дерева та кущі, що відмінно переносять стрижку;
• дрібну і гіллясту крону;
• дерева, що ростуть дуже повільно;
• варіанти із дрібною хвоєю;
• дерева та кущі, в яких пагони формуються протягом усього періоду життя;
• тіньовитривалі дерева.

Загальні правила топіарної стрижки хвойних рослин

Найпопулярніші хвойні для топіарної стрижки – це ялівець, туя, ялина, самшити. Фігурна стрижка кущів та хвойних дерев передчабає найчастіше надання рослини форми правильної геометричної фігури: кулі, овалу, пірамди, циліндра (колони), куба та інших.
Основна методика такої стрижки передбачає використання спеціальних лекал або шаблонів, рейок. Так, до прикладу, аби підстригти рослини у вигляді куба, використовують дерев’яні планки, з яких формують каркас майбутнього куба. Цей шаблон «надягають» на рослину та обстригають гілки, які виходять за межі шаблону. Аби отримати форму піраміди, беруть рейки і з’єднують їх угорі, а кінці впирають у ґрунт таким чином, аби вони утворили форму квадрата. Далі знову ж таки обстригають гілки, які виходять за межі отриманого шаблону. Топіарна стрижка туй та інших хвойних у вигляді піраміди вимагає постійного контролю положення вершечка вашого шаблону. Він має бути по центру.

Щоб топіарна стрижка радувала вас своїм виглядом, потрібно виконувати її мінімум два рази на сезон. Це легко пояснюється тим, що жива огорожа постійно росте і вимагає догляду. Аби ви встигали вчасно доглядати за всіма топіаріями на своїй ділянці, рекомендуємо вам завчасно продумати їх кількість.

Звернемо вашу увагу на основні правила топіарної стрижки, яких потрібно дотримуватися:
• мінімальний вік дерев та кущів, яким можна проводити таку стрижку, - 5 років;
• за один раз можна зістригти не більше, аніж 1/3 всієї довжини пагону. Більше обстригати не можна, оскільки рослина може не встигнути відрости, а її пагони не будуть густими й дрібними, як наслідок – ви отримаєте топіарій, який може здаватися вам лисим;
• формування бажаної крони завжди має відбуватися поступово. Часто бажано форму ви отримаєте за кілька сезонів. Чим складнішу форму ви обрали, тим довше доведеться чекати, поки її буде остаточно сформовано;
• під час посадки рослин під топіарну стрижку обирайте місця, яке будуть рівномірно освітлюватися сонцем.
Топіарна стрижка ялівця, туї та інших хвойних – це красиво, стильно та дуже оригінально. Довірте цю справу професіоналам із Dendro Protect та насолоджуйтеся ландшафтним дизайном у себе вдома!