Thank you!
We will contact you shortly
Фігурна або топіарна стрижка хвойних – це популярний напрямок у ландшафтному дизайні прибудинкових територій, садів та парків, оскільки він дозволяє створювати цікаві композиції, неймовірний декор. Для створення подібних об'єктів найчастіше використовуються рослини з короткою хвоєю, оскільки композиції з них матимуть чіткіші контури.
Ялівець – це досить велика група декоративних вічнозелених кущів та дерев з роду Кипарисових. У ландшафтному дизайні використовуються переважно сорти ялівцю звичайного, козацького, прибережного, горизонтального, скельного, лускатого та інші, які відрізняються між собою розмірами, кольором. Загалом ця рослина невибаглива до ґрунтів, морозостійка та тіньовитривала, але головне – вічнозелена, що й обумовило її популярність при декоративному оформленні територій.
Топіарна стрижка ялівця найчастіше здійснюється з метою стримування росту рослини, оскільки вона швидко розростається, займає надто багато додаткового місця. Це відноситься переважно до кущів, що ростуть горизонтально. Але є й вертикальні різновиди ялівця,, яким надають цікаву форму для створення естетичного вигляду.
Кращий час для фігурної стрижки – з кінця квітня до середини літа. Вперше проводити таку процедуру можна лише через рік після висаджування рослини у відкритий ґрунт. Легко переносять зміни форми акліматизовані рослини, що є рідними для місцевої фауни.
Спочатку варто визначити, які пагони гарно розташовані, не потребують корекції. Стовбури потрібно очистити від зайвих гілок, залишити лише верхні пагони, вкоротивши їх. Ялівець добре сприймає полегшене обрізання нового приросту. Таким чином його крона ущільнюється, стає стійкішою до снігових навал взимку. У зоні з помірним кліматом стрижка ялівця не проводиться наприкінці літа. Також не рекомендується обрізати хвою восени, наприкінці літа дуже коротко, так кущ не встигне підготуватися до холодів.
На ялівець стрижка відрізняється в залежності від основного принципу роботи:● точкова – зрізання кожної гілки відбувається окремо, найчастіше такий метод використовують на першому етапі, коли пагонів мало або коли відбувається тонка дизайнерська робота, потрібно задати форму;● сліпа – передбачає обрізання всіх цьогорічних гілок із використанням ножиць, кущорізу.
Корекцію стрижки треба проводити щороку. Проте всі терміни індивідуальні, адже на щільність і густоту крони у хвойних впливає їх розташування, склад ґрунту, регулярний догляд. Також пам’ятайте, що більшість хвойних є отруйними, наприклад, ялівець козацький, стрижка якого потребує захисту для рук.Краще створювати нову форму в холодну пору, щоб уникнути зайвого випаровування на зрізах. Адже активне випаровування сприяє засиханню кінчиків. Перед процедурою потрібно зволожити крону, так хвоя легше піддається обрізанню, а інструмент довго залишається гострим. Після закінчення процедури рослини краще полити.
Якщо ви бажаєте мати стильний та привабливий ландшафтний дизайн, доглянуту ділянку, при цьому не витрачати весь свій вільний час лише на догляд за рослинами, тоді вам однозначно потрібна допомога спеціалістів. Фахівці компанії Dendro Protect забезпечать комплексний догляд за вашими насадженнями, нададуть професійну допомогу з їх фігурного обрізання, очищення, а за необхідності й лікування вразливих кущів, дерев.
Садівниками Dendro Protect здійснюється топіарна стрижка, ціна якої залежить від виду рослини, її стану та розмірів, для різних хвойних рослин, проте найчастіше для туй, ялівця. При виборі виду стрижки майстри орієнтуються на сучасні тенденції ландшафтного мистецтва, побажання замовника та на природну форму рослини. Останнє допомагає в майбутньому легше підтримувати задану форму, рідше її коригувати.
Замовити послугу топіарної стрижки ялівця
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!