Thank you!
We will contact you shortly
Верхівковий короїд заселяє дерева сосни в районі тонкої кори. Може заселяти також зрізані гілки чи колоди, поки луб достатньо свіжий. Тому, якщо ви зрубали живе дерево або обрізали гілки, тримайте їх у такому місці, щоб вони якнайшвидше висихали, або обробіть інсектицидами.
Інакше короїд може розмножитися у цих гілках чи колодах і масово напасти на живі дерева. Верхівковий короїд розвивається в 2–3 поколіннях на рік, а ще має так звані сестринські покоління, коли одна самка відкладає яйця декілька разів з інтервалом близько двох тижнів. Тому цей короїд може заселяти живі та зрубані дерева й їхні залишки від квітня до серпня.
Самець і декілька самок (гарем) влаштовують у місці вгризання під кору шлюбну камеру. Після парування кожна самка починає прогризати власний так званий маточний хід і у міру просування відкладати по його боках яйця. З кожного яйця вилуплюється личинка і прогризає личинковий хід приблизно перпендикулярно маточному (то вже як діаметр гілки дозволяє!). Загалом система ходів має вигляд зірки. Дуже часто верхівковий короїд під час заселення дерева заносить під кору збудників синяви, а іноді також – спори чи міцелій дереворуйнівних грибів.
Замовити послугу знищення верхівкового короїда
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!