Thank you!
We will contact you shortly
Чому починають активно всихати сосни? Одна з можливих причин – це верхівковий сосновий короїд. Так називають шкідника, здатного заподіяти великої шкоди хвойним деревам. Для боротьби з ним слід вчасно звернутися в компанію Dendro Protect. Наші спеціалісти швидко виявлять комаху, оброблять дерева та нададуть вам відповіді на всі питання, що вас цікавитимуть з приводу догляду за вашими деревами.
Верхівковий короїд – це невелика за розміром комаха (2,5-3,7 мм) темно-коричневого кольору з блискучими надкрилами та вузькими борозенками. Життєвий цикл жука залежить від кліматичних та екологічних умов. За оптимальних умов цикл повного розвитку короїда становить від 40 до 45 днів. Час пробудження жучка припадає на першу половину квітня. З цього моменту вони починають вигризати ходи в деревині, живлячись нею.
Початок льоту відбувається наприкінці квітня, якщо температура повітря піднялась до 15-19 градусів. Масовий літ короїда – на початку травня, коли температура досягла 20 градусів.
Верхівковий короїд сосни – це досить плодючий шкідник. Особина може відкласти до 120 яєць. Вони дуже дрібні, мають округлу форму. Розвиток ембріона займає від 25 до 45 днів, лялечки – 15 днів.
Свою колиску личинка «будує» у гілках на кроні. Молодий жучок кілька днів поїдає деревину під корою.
Генерація шкідника переважно однорічна. Хоча, якщо погода тепла, то за літо короїд може дати і дві генерації. Тоді на зиму під корою можуть залишитися і личинки, і лялечки, і молоді особини.
Для заселення шкідники хвойних обирають зазвичай ослаблені дерева, а також часто осідають на скелетних гілках дерев, які добре освітлюються сонцем. Дерево, хвоїнки якого можуть здаватися абсолютно зеленими, можуть насправді бути вже заселені шкідниками, оскільки вони сидять під корою та харчуються деревиною.
Потрібно розпочинати з верхівковий короїд боротьба, якщо ви помітили одну з таких ознак на дереві:
1. Зміна кольору хвоїнок: із зелених вони перетворилися на сіро-зелені або стали тьмяними.
2. З’явилися вхідні отвори або смоляні лієчки на корі, або бурове борошно (тирса) на дереві чи під ним.
3. На землі під кроною помітні відламані гілки з пошкодженням короїдів.
Шкідник дуже швидко заселяє ослаблене дерево. Натомість, якщо воно добре насичене вологою, воно може не піддатися атаці короїда. Та, на жаль, нинішній мінливий клімат сприяє швидкому розмноженню та розповсюдженню шкідника. Так, наприклад, сосна, діаметр якої становить 32 см, може стати «домівкою» для близько сорока тисяч молодих шкідників.
Заражене дерево починає швидко всихати за верхівковим типом – спочатку всихають гілки на самому вершечку дерева, а потім цей процес розповсюджується вздовж стовбура. Найбільше скупчення шкідника спостерігається в гілках крони та на вершинній частині стовбура – в районі перехідної та тонкої кори шкідник охоче живиться поживними луб’яними тканинами дерева.
Замовити послугу знищення верхівкового короїда
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!