Хвороби берези

Грибні хвороби берези
Іржа берези. Збудник іржі берези має складний розвиток зі зміною рослин-живителів – берези та модрини. За відсутності поряд модрини гриб розвивається за неповним циклом. На верхньому боці листків з’являються червонувато-жовтні плями, а на нижньому – помаранчеві порошкоподібні утворення. 

Уражене дерево уповільнює ріст, листки влітку засихають і опадають, молоді дерева іноді гинуть. Захист: застосувати фунгіциди, що містять мідь, навесні, на початку вегетації дерев, через 2 тижні та у жовтні. Прибирати та спалювати опале листя. Збудники цієї хвороби не гинуть у компостній ямі й можуть поширитися.
Чорна плямистість листків – на верхньому боці листків видно чорні плями діаметром до 0,5 мм, іноді вони зливаються.
Бура плямистість листків – плями червоно-бурі, розміром до 1 см, краї нечіткі.

Заходи. Для виявлення плямистостей оглядати дерева впродовж вегетаційного періоду. Для запобігання поширення хвороб – знищувати восени опале листя. Після появи перших плям застосовувати фунгіциди.
Парша листків – на листі з’являються дрібні плями. Вони зелені, потім чорні. Листя передчасно обпадає. Заходи. Вилучати та спалювати рослинні рештки. Не вносити у надмірних дозах азотні добрива. Обприскувати крони фунгіцидами та препаратами, що містять мідь. Для підвищення стійкості росин застосовувати препарати Циркон і Епін.
Відьмина мітла – збудники – гриби роду Taphrina. Спори гриба потрапляють на пошкоджені частини пагонів і проростають. При цьому виділяються речовини які стимулюють розвиток пагонів із сплячих бруньок. Такі пагони виростають із близько розташованих точок, а потім засихають і мають вигляд фрагментів мітли. Заходи. Обрізка та знищення уражених пагонів, компостування ураженого листя, рихлення ґрунту під стовбурами. Застосування фунгіцидів.
Вертицильоз – хвороба судин, уражує багато видів рослин. Дерева всихають відразу або через декілька років. Гриб проникає з ґрунту в корені дерева, а далі судинами – до крони. При цьому продукти життєдіяльності гриба закупорюють судини, що перешкоджає надходженню води та живильних речовин у крону. Листки в’януть і засихають. Іноді уражується одна частина крони. На зрізі ураженого пагону видно бурі точки чи кільця. Уражені дерева можуть загинути в перший рік або прожити ще декілька років, відновлюючи частини крони. Якщо ураження несуцільне, життя дерева можливо подовжити добрим доглядом і застосуванням стимуляторів росту рослин.
Дереворуйнівні гриби проникають у дерева через рани на стовбурі, морозобійні тріщини, сухобочини і місця обламаних мертвих сучків. Залежно від збудника і місця проникнення виникають стовбурові, окоренкові чи кореневі гнилі. Зазвичай плодові тіла цих грибів, так звані трутовики з’являються на поверхні кори, коли вже вся серцевина охоплена гниттям. Такі дерева можуть мати здорову на вигляд крону. Якщо не уражена провідна система, такі дерева можливо укріпити механічно, й вони житимуть ще тривалий час. Водночас якщо гниль розвивається у коренях і окоренку, як наприклад, у разі ураження опеньком, виникає небезпека для життя людей і транспортних засобів. Такі дерева краще зрубати.

Замовити послугу лікування хвороб берези

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.