Thank you!
We will contact you shortly
Різними органами берези живляться десятки видів комах, кліщів, молюсків.
Сисні шкідники (попелиці, листоблішки, клопи, трипси, щитівки та несправжні щитівки) живляться соком листків, пагонів, гілок і стовбурів. За високої чисельності дерева слід обробляти системними інсектицидами, іноді ефективним є ін’єкція цих препаратів у стовбур.
Сірий щитник, або елазмуха березова (Elasmucha grisea). Дорослі клопи трапляються впродовж усього року, зокрема взимку. Навесні паруються, а клопи нового покоління з’являються у серпні. Надають перевагу березі, але живляться й на інших видах дерев – вільсі, буку. Дорослі клопи та личинки висмоктують сік із тканин насінин, що розвиваються, на березі – в сережках. Значною мірою цих клопів знищують хижаки – інші клопи, жуки, мурахи. Водночас самка захищає потомство, не дає личинкам відбитися від групи. Після вилуплення личинки поїдають оболонки яєць, а у 2–3 віках переміщуються на сережки, а потім знову на листки під захистом матері, а вже старші личинки розміщуються по одній.
Березовий сережковий клоп (Kleidocerys resedae). Має декілька поколінь на рік. Висмоктує сік із листків і квітоніжок берези. Сережки обпадають, і насіння гине.
Березовий насіннєїд (Apion simile). Під час додаткового живлення прогризає у листках дрібні отвори. Відкладає в жіночі сережки яйця, які зимують. У сережках після вилуплення живляться личинки, а влітку можна виявити також лялечок і жуків.
Шкідники листя. Листям берези живляться трипси, цикадки, лускокрилі, пильщики, жуки. Більшість багатоїдні. Під час живлення сисних комах листя деформується, рослини часто інфікуються збудниками хвороб. Живлення листогризів за високої щільності особин призводить до зменшення листкової поверхні та ослаблення дерева. Під час спалахів масового розмноження непарного шовкопряда, п’ядунів, деяких видів пильщиків листя може бути об’їдене майже суцільно. Заходи захисту – обприскування інсектицидами в період живлення личинок молодших віків, для багатьох шкідників це – кінець квітня – початок травня, але є й шкідники літньої групи, яких треба виявляти під час оглядання рослин.
Жук-трубковерт підгризає листок, загортає у трубочку, всередину відкладає яйце, з якого виходить личинка і живиться тканинами в’ялого листка. Зазвичай чисельність трубковерта невисока. Характерні місця його знаходження можна виявити та вилучити механічно.
Шкідники коріння. Личинки коваликів (дротяники), чорнишів (несправжні дротяники), комарів-довгоножок, хрущів і капустянка поїдають коріння різних види рослин, які трапляються під час прогризання ходів у ґрунті. Тому особливо небезпечні для сходів і сіянців берези у розсадниках.
Капустянка звичайна, або вовчок риє норки у ґрунті, взимку глибоко, а влітку біля поверхні. Захистити від неї можуть приманки з інсектицидами, а за невисокої щільності шкідника його потомство можна знищити механічно, якщо виявити місце розташування норки.
Найбільш шкідливі східний і західний травневі хрущі. Жуки під час додаткового та відновлювального живлення пошкоджують бруньки та листя берези, відкладають яйця у ґрунт, а личинки впродовж 2–4 років живляться корінням. Зазвичай чисельність хрущів помітно зростає раз на 4 роки. В такі роки доцільно обприскувати листя берез інсектицидами в період льоту хрущів (у кінці квітня – на початку травня). Личинок і лялечок можливо знищити частим рихленням ґрунту. Інсектициди у ґрунті діють нетривалий час. Личинки встигають мігрувати за межі оброблених ділянок, а потім повернутися. Обробку доводиться повторювати декілька разів на сезон. Тому внесення таких препаратів у ґрунт не завжди ефективне, трудомістке і шкідливе для навколишнього середовища. Сіянці та сходи берези пошкоджують і знищують молюски – слимаки. Під час їхнього живлення та переповзання залишається білуватий слиз. Для захисту від слимаків ґрунт під деревами треба мульчувати. Слимаків можливо виловлювати на штучні укриття із залишків рослин, на посудини з розчином пива, фруктового соку, корки кавунів. Щодня оглядати пастки та знищувати слимаків. Існують і препарати – молюскоциди, які специфічно діють саме на молюсків.
Замовити послугу знищення листогризучих шкідників берези
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!