Чорний сосновий вусач

Чорний сосновий вусач – це шкідник, який може заподіяти шкоди не тільки сосні, але й іншим хвойним деревам, зокрема модрині, ялині, ялиці. Він належить до Твердокрилих та зустрічається у різних частинах планети: широко розповсюджений на Європейському континенті, в Африці, Сибіру та на Кавказі. Його вважають одним із найшкідливіших для хвойних. Саме тому настільки важливою є якісна та своєчасна обробка хвойних від шкідників. Замовити таку послугу з використанням найякісніших препаратів та сучасних методів обробки ви можете у компанії Dendro Protect. 

Як виглядає чорний сосновий вусач?

Вусач чорний сосновий – це жук, розміром близько 2,5 см. Його колір – чорний із бронзовим відливом. Надкрилка має плями з сірими та рудими волосками.
Жук має величезні вуса. У самців їхня довжина у 2 рази більша, аніж розмір тіла. У самок вони мають строкате забарвлення та теж перевищують довжину тіла.

Розмір яйця жука становить від 3,2 мм до 4,5 мм. Воно видовжене, жовто-білого кольору. Личинка – біла та безнога, завдовжки 35-40 мм. Перезимовують личинки усередині стовбура у колисочці. Активний літ дорослих жуків припадає на червень-вересень.

Особливості життєвого циклу

Молоді особини жуків залишають свої колиски у стовбурах наприкінці весни. Найбільш активна фаза їхнього життя – з червня по вересень, коли вони активно псують молоду кору.
Цікаво, що шкідник – це світлолюбива комаха. Тому вона найчастіше оселяється на деревах, які ростуть окремо або ж на рідко посаджених деревах. Чисельність комах у змішаних лісах набагато нижча, аніж у хвойних.

Розмноження

Шкідник живе недовго – трохи більше, аніж три місяці. Саме тому самки швидко роблять насічки у сосновій корі та відкладають туди яйця. Вже за 1-2 тижні з яєць виходять личинки, які активно їдять луб. Личинки здатні вигризати великі шматки деревини, що, звичайно, дуже шкодить дереву. Для очищення своїх ходів від бурового борошна личинки часто виповзають із них.
Наприкінці тунелю личинка облаштовує для себе місце для зимівлі. Навесні з цього тунелю вже виходить молода особина соснового вусача. Але за несприятливих умов повний розвиток жука з лялечки може зайняти до двох років.

Лялечками соснового вусача харчуються птахи, зокрема їх полюбляють дятли. Якщо протягом тривалого часу тримається дуже висока вологість, личинки можуть гинути від бактерій та грибків.

Яку шкоду приносить деревині чорний сосновий вусач?

Заражені дерева стають:
• непридатними для продажу та використання деревини, оскільки всередині стовбура з’являються численні насічки та ходи;
• слабкими, а в деяких випадках – і взагалі помирають;
• джерелом зараження для інших дерев.

Dendro Protect – на захисті ваших хвойних дерев

Звернувшись до компанії Dendro Protect, ви можете бути впевнені у тому, що ваші хвойні дерева будуть:
• якісно обстежені на предмет наявності шкідника;• ефективно оброблені з використанням пасток для шкідника та сучасних хімічних препаратів для отримання бажаного результату.
Також ви отримаєте рекомендації щодо подальшого догляду за деревами на вашій ділянці та будете знати надалі, як зробити так, аби чорний сосновий вусач більше не з’являвся на ваших деревах.

Замовити послугу знищення чорного соснового вусача

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.