Боротьба з кротами, як позбутись від шкідників на газоні, клумбі, городі
Шукаючи відповідь на питання, як боротись з кротами, потрібно з розумінням поставитися до того, що використання різного роду хімічних речовин не завжди призводить до бажаного ефекту. А от те, що агресивна хімія за невмілого використання може завдати непоправної шкоди ділянці – це факт. Тому, якщо докучають гризуни, а особливо кріт, є сенс спробувати безпечні засоби, а якщо вони виявились неефективними – звернутися до професіоналів Dendro Protect за допомогою.
Чи потрібно боротися зі шкідниками?
Перед тим, як шукати засоби боротьби з кротами, фахівці радять зрозуміти, а чи потрібно з ними боротися. Відразу варто відзначити, що «мирне» життя тут не вийде. Причина в тому, що кроту для життя потрібно постійно рухатися. Його підземні переміщення призводять до того, що з’являються ходи та тунелі, які створюють перепони для нормального росту всіх видів рослин.
Своїми лапами тварина оголює кореневу систему, що призводить до загибелі садових та городніх культур, незалежно від стадії розвитку. Тому проблема з кротами потребує професійного розв’язання, оскільки є велика ймовірність того, що ділянка стане непридатною для подальшого ведення садової діяльності, навіть якщо мова йде про невеликий город для власних потреб.
Знищений газон, ландшафтний дизайн прибудинкової території теж навряд чи порадують власників. Також потрібно враховувати, що кроти своєю підземною «діяльністю» можуть пошкодити різного роду технічні споруди та конструкції на ділянці. Наприклад, електричну проводку або систему крапельного поливу.
Як боротись з кротами – поради експертів
Насамперед варто з’ясувати, чому ця тваринка вподобала саме вашу ділянку. Ця інформація допоможе видалити шкідливий фактор, що знизить ймовірність повторної появи шкідника.
Щоб кроти на клумбах та альпійських гірках не призводили до небажаних наслідків, потрібно познайомитися з основними засобами для їх оперативного відлякування, які умовно можна розділити на три групи:
- народні;
- механічні;
- хімічні.
Відразу варто вказати, що кріт на газоні, в саду чи на городі живе не сам. Його популяція збільшується буквально кожного дня, адже тваринка розмножується дуже швидко. Тому неефективні методи часто затягують час, призводять до значного збільшення кількості тварин на ділянці та завданих ними збитків.
Механічні варіанти
Особливості кротів в тому, що вони дуже активно реагують на неприємні запахи та навіть на незначні вібрації. Саме ці фактори допомагають у боротьби з ними. Є кілька механічних варіантів, як відлякати крота:
- Електричні або дистанційні засоби з ультразвуком. Як правило, вони працюють на батарейках, тому їх можна встановлювати по всьому периметру ділянки. Альтернатива – використання звичайного радіопередавача, який кладуть на верхівку кротовини та вмикають.
- Вертушка. Можливо встановити як саморобний, так і магазинний варіант. Принцип залишається незмінним: вітер дує – це призводить до руху спеціального елементу. Він сприяє появі коливань, які передаються по паличці в землю, на глибину.
- Пастка. Найпростіший варіант – це труба. Вкопується вона на ділянці, де постійно пересуваються тваринки. Можна використовувати саморобні пастки – пластикові ємності або звичайне відро, встановлене під кротовиною. Секрет у тому, що кріт впаде в ємність і не зможе з неї вибратися.
Проте найефективніша боротьба з кротами – це попередження їх появи, тобто превентивні заходи. Можна встановити спеціальний паркан, використовуючи сипучий матеріал великої фракції та металеві сітки. По всьому периметру ділянки викопується траншея, в яку засипається матеріал великої фракції. Потім встановлюється сітка. В ідеалі обирати моделі з порівняно невеликими отворами, через які кріт не пролізе. Як наслідок, тваринка, рухаючись під землею, натикається на перепону й самостійно йде, так і не потрапивши на вашу ділянку. Головне, щоб глибина підземного паркану була не менше ніж 30-40 см.
Цікаві народні варіанти
Якщо кріт риє по всьому газону, господарює у вашому саду чи на городі, можете спробувати народні методи. Вони ґрунтуються на використанні речовин, які мають сильний запах. Серед показових прикладів таких засобів є залишки кави, ганчірка, яка змочена в бензині або переробленій олії, часнику, касторовій олії. Також народ вдається до використання зіпсованих харчових продуктів, але в цьому випадку господарям й самим потрібно покинути ділянку разом з домашніми улюбленцями.
Альтернативний варіант – використання рослин, які своїм ароматом відлякують кротів. Для цього вирощують на ділянці часник, цибулю, кріп, базилік. Якщо є бажання не тільки створити негативні умови для кротів, але й прикрасити ділянку, можна висадити нагідки, нарциси та інші декоративні рослини. Вони відрізняються досить простим доглядом, тому можуть рости не один рік. Але потрібно зрозуміти, що запах не поширюється під землею. Тому тваринка, якщо не прибрати причину її появи, може викопати хід в інший бік, так і залишитися жити на вашій території.
Хімічні засоби – професійний сервіс по боротьбі з кротами
На початку статті ми говорили про високу ефективність використання саме хімічних засобів у боротьби з кротами. Проте агресивність таких речовин вимагає професійного підходу й максимально точного внесення в кротові ходи, безпечного дозування. Залежно від ступеня зараженості, особливостей ділянки та житла кротів, спеціалістами обирається засіб до використання. Найчастіше застосовуються гранули чи пелети, що закладаються безпосередньо в тунелі. Також дієвими є рідини, які можна у розбавленому вигляді розпилювати по ділянці.
Dendro Protect надає професійний сервіс по боротьбі з кротами. Наші фахівці розробити дієвий алгоритм дій та мають індивідуальний підхід до кожної ділянки, кожного окремого випадку, що в сукупності дає 100% результат! Вони гарантовано знижують шкідників хімічним способом, проте безпечними методами, що не шкодять екосистемі загалом. Звертайтесь до професіоналів!