Ін’єкції для хвойних дерев від стовбурових шкідників
Стовбурові шкідники більшість свого періоду життя розвиваються під корою чи в деревині. На поверхні перебувають лише дорослі жуки, тоді як личинки та лялечки знаходяться під корою чи в деревині. Найбільш тривалий час поза стовбуром знаходяться соснові лубоїди, але вони здійснюють так зване додаткове живлення всередині пагонів сосни. Тому обприскування крон інсектицидами є мало ефективним для захисту від цих комах.
Ще декілька десятиліть тому відомі спроби просвердлювання отворів у стовбурі з чотирьох сторін світу на глибину 5–9 см та введення розчинів препарату. Такі спроби іноді були успішними, а іноді в дерево потрапляли збудники хвороб. Тому отвір рекомендували відразу замазати садовим варом, а обладнання обробляти спеціальним розчином для дезінфекції, щоб не перенести інфекцію від хворого дерева до здорового. За декілька місяців рана заростала калюсом.
Сучасне обладнання дає змогу закривати отвір пробкою із спеціального матеріалу та використовувати його для наступних ін’єкцій. При цьому у пробку вставляють голку та під тиском вводять препарат потрібної концентрації. Це дає можливість неодноразово вносити в дерева інсектициди, фунгіциди, макро- та мікроелементи, стимулятори та регулятори росту й розвитку рослин і добрива. При цьому діючі речовини потрапляють в усі частини стовбура, гілки та пагони разом із природним потоком розчинів із ґрунту до крони.
Ін’єкції препаратів у стовбур можуть бути ефективними, якщо їх здійснюють кваліфіковані фахівці з використанням сертифікованих препаратів й спеціальної апаратури та беруть до уваги і породу дерева, і відповідну товщину кори, і оптимальну висоту, на якій слід робити ін’єкції.