Ракові хвороби дуба

Ракові хвороби. Під час розвитку ракових хвороб на гілках і стовбурах дуба утворюються нарости, виразки та оголення деревини.

У випадку ураження збудником східчастого (нектрієвого) раку уражена деревина відмирає поступово, а сусідні здорові тканини розростаються й утворюють валики. Потім міцелій проникає в тканини напливу, вони відмирають, а поряд виникає новий наплив.
Поперечний рак дуба спричиняє бактерія. На стовбурі або гілці виникає потовщення, в потім пухлина, яка охоплює всю окружність. Кора пухлини поперечно розтріскується, видно деревину. Бактерії проникають у дерева через механічні пошкодження або за допомогою сисних комах. Хвороба розвивається повільно, але не спричиняє загибелі дерева. Водночас збільшується його сприйнятливість до інших збудників і шкідників.

Гнилі деревини спричиняють переважно гриби. Їхні спори чи міцелій проникають у дерева через механічні пошкодження, ходи комах або місця відмирання тканин. Унаслідок розвитку цих грибів руйнуються клітини деревини, змінюється забарвлення та зменшується її твердість. На живих деревах дуба можуть бути виявлені печіночниця звичайна, сірчано-жовтий трутовик і несправжній дубовий трутовик (до речі молоді плодові тіла перших двох видів грибів їстівні). Їх легко розпізнати за характерними плодовими тілами. Водночас у сухих умовах плодові тіла можуть не утворюватися, тоді як гниль поширюватиметься стовбуром, а небезпека травмування людей і пошкодження будівель і транспортних засобів зростає. Вчасно діагностувати гнилі допоможе застосування резистографа

Замовити послугу лікування ракових хвороб дуба

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.