Ялинкова міль

Гусениці ялинової молі ( Epinotia tedella ; синонім: Epiblema tedella ) копаються в хвої ялини і утворюють невеликі пухкі гнізда з видовбаних голок, посліду личинок та їх ниток. Личинки з'являються лише на ялині (включаючи Picea abies, Picea pungens ; рідко на Picea omorika) лише з одним поколінням на рік, при цьому личинки зимують у коконі в ґрунтовій підстилці й окуклюються лише навесні. 

Тримати цього шкідника в контролі завдяки вчасного обробітку грунту на основі альфа циперметріна та оприскування по кроні інсектоцидами. Основний час польоту метелика припадає на червень/липень (протягом дня, включаючи сутінки), залежно від погоди, іноді вже в травні або аж до серпня. На початку червня під час яйцекладки бажано обробити регуляторами росту комах. Яйця розміром приблизно 0,6 мм відкладаються окремо на голки (близько 20 яєць на самку). Перевага надається використанню товстої і щільної хвої, тому яйця зазвичай відкладають всередину крони або на старі, затінені гілки (таким чином і пізніші симптоми ураження). 
Гусениці, що вилупилися, пошкоджують рослину як голкокопувачі (німецька назва: порожнистий мотач голок), вони зазвичай проколюються біля основи голки (овальний отвір); вони зазвичай знову залишають голку через цей отвір (рідко також через просвердлений отвір на кінчику голки).
У зв’язку з виділенням назовні фекалій, 10-15 голок, що з’єднують нитки павука, утворюється характерне невелике гніздо голок на дереві (німецька назва: ялиновий гніздо моталки). Ці гнізда залишаються прикріпленими до дерева роками, особливо в захищених місцях (приватних садах), але в іншому випадку відпадають до весни через погоду. Жовто-коричневі гусениці (5 віків) виростають до 9 мм і на старших стадіях (молоді: рівномірно жовто-сірого кольору) мають дві коричнево-червоні спинні смуги; Голова і шия, а також грудина пофарбовані в коричневий колір. У ґрунт гусениці мігрують восени (з жовтня по грудень залежно від погоди). 
Зимує гусениця сірою павутиною, добре замаскованою, на глибині кількох міліметрів у підстилці землі; лялечка (лялечка: світло-коричневий, приблизно 6 мм, колючий кінчик черевця) зустрічається навесні, як описано на початку. Оскільки ушкодження листя хвої відбувається лише в кінці року, а бруньки не пошкоджуються, пошкодження – залежно від ступеня пошкодження – обмежені. Однак через градації, які відбуваються, можливе масове зараження хвої з втратою росту та приросту річних пагонів. Пошкодження інших видів Epinotia, наприклад, дрібної ялинової хвої (Epinotia pygmaena ; лише з кількома голками, які також часто лише їдять) та найменшою ялиновою хвоєю ( Epinotia nanana ; здебільшого лише 5 видобутих хвоїнок). 

Замовити послугу знищення ялинкової молі

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.