Thank you!
We will contact you shortly
Ялівець – це хвойна рослина з родини Кипарисові. Її батьківщина – Північна Америка та Євразія. Рослина невибаглива до умов вирощування, може рости на різних ґрунтах, зокрема і на болотах, у лісах, перелогах та навіть на скелястих ділянках. Ялівець – це дводомний кущ або ж деревце, що має високі декоративні характеристики. Незважаючи на високу здатність до пристосування, існують хвороби ялівця, які можуть послабити рослину або і взагалі призвести до її загибелі.
Компанія Dendro-Protect знає усе про можливі хвороби цієї рослини. Якщо ви маєте присадибну ділянку з багатьма рослинами та бажаєте підтримувати їхнє здоров’я, звертайтеся до Dendro Protect щоб виконати планову обрізку дерев, обробку рослин від шкідників та хвороб тощо.
Іржа – це найпопулярніше захворювання, на яке страждає ялівець. Його ознаки:
• поява у весняний час у тріщинах кори коричневих наростів, які після дощу можуть розбухати та покриватися слизом;
• утворення різних за розміром та формою пустул на уражених ділянках рослини;
• поява «іржавого» порошку з пустул при їх розтріскуванні (цей порошок – не що інше, як спори гриба).
Вітер може розносити спори та заражати кущі та дерева навколо. Якщо рослину вразила іржа, тоді її хвоя стає бурого кольору, а гілки з часом усихають.
Деякі хвороби ялівця звичайного, зокрема іржа, є невиліковними та часто отримують хронічний характер. Патоген може протягом тривалого часу зберігатися у корі зараженого дерева. Якщо ви помітили хоча б перші ознаки у ялівець хвороби саме цього типу, обприскайте рослину фунгіцидом кілька разів з інтервалом у 15 діб або ж зверніться за допомогою до Dendro Protect.
Фузаріоз називають ще трахеомікозним в’яненням. Його викликають ґрунтові грибки, через що коренева система рослини починає гинути. Поживні речовини не потрапляють до крони, через що хвоя починає жовтіти, червоніти та опадати. Сама ж рослина з часом повністю гине. Найбільше піддаються фузаріозу молоді ялівці.
На перших етапах захворювання може протікати непомітно. Біля кореня деревця за підвищеної вологи з’являються сіро-білі спори гриба. Їхнім джерелом може стати інфікований ґрунт, заражений посадковий матеріал поруч. Особливо часто у ялівця хвороби зустрічаються на глинистих ґрунтах, місцях, де трапляються застої води, за поганого освітлення рослин.
Альтернаріоз викликається грибком. Уражена хвоя набуває бурого кольору, а на гілках спостерігається чорний оксамитовий наліт. Трохи пізніше хвоїнки відпадають, а гілки – засихають. Інфекція зберігається протягом тривалого часу – в хвої, корі та рештках рослин.
Буре Шютте, як і багато інших хвороб ялівцю, викликає грибок. Захворювання може почати розвиватися і в зимовий період, коли рослина ще вкрита снігом, а температура повітря становить менше одного градуса тепла. Після того, як сніг розтанув, можна помітити, що хвоїнки ялівцю стали бурого кольору. А якщо придивитися уважно, то можна побачити сірувато павутинку грибниці.
Коли хвороба розвивається, то на хвої помітні маленькі чорні кульки – плодові тільця грибка-збудника. Потім вона стає темного кольору та обсипається. Тонкі гілки взагалі відмирають.
На розвиток вологи впливає загущеність рослини та висока вологість. Найчастіше впливу грибка піддаються молоді рослини. А якщо вона ще й ослаблена, тоді захворювання розвивається іще швидше.
Якщо ви помітили у ялівця козацького хвороби хоча б одного типу з вищеперерахованих, одразу ж звертайтеся у компанію Dendro Protect. Наші спеціалісти допоможуть вам з лікуванням та профілактикою улюблених рослин на вашій ділянці.
Замовити послугу лікування хвороб ялівця
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!