Thank you!
We will contact you shortly
Колір хвої сосни може змінюватися з різних причин. Щороку восени найстаріші хвоїнки жовтіють і опадають. Водночас пожовтіння всієї хвої, особливо на початку сезону, може свідчити про ураження хворобою, нестачу певних мінеральних елементів або пошкодження коріння.
Якщо сосна уражена збудником шютте звичайного, хвоя стає червоно-бурою з чорними поперечними лініями, пізніше на хвоїнках утворюються спороношення у вигляді чорних блискучих крапок. Якщо сосна уражена сніговим шютте, то хвоїнки мають брудно-сіре забарвлення та покриті тонким сірим міцелієм.Якщо сосна уражена дотистромою, на хвоїнках минулих років видно поперечні червоні рисочки, хвоя опадає. Приріст минулих років на уражених деревах відсутній, а пагони мають вигляд «левових хвостів».
Вигляд пагонів, уражених склерофомозом, склеродеріозом, діплодіозом і сосновим вертуном дуже подібні. Точну діагностику цих хвороб може здійснити лише фахівець у лабораторії або професійний мікологз виїздом на об’єкт. В усіх випадках уражений централньий пагін заміщується бічним і стовбур деформується. Після проникнення збудника діплодіозу в рослину хвоя змінює забарвлення та відмирає. На пагонах виділяються краплі живиці, поряд із якими видно вкорочені хвоїнки. Поступово уражуються всі хвоїнки поточного року. Всихають верхівки пагонів, а потім усі пагони. На стовбурі та гілках утворюються виразки.
У разі ураження сосни сосновим вертуном на одному боці пагона утворюються некрози, й пагін викривлбється. Збудник цієї хвороби має складний цикл розвитку. Його спори зимують на листі осики, що опало, а навесні уражують молоді пагони сосни. У нижній частині крон а уражених дерев сосни можливо помітити помаранчеві утворення зі спорами всередині. На пагонах видно іржаві плями.
У випадку ураження пагонів сосни «парасольковою хворобою», або склеродеріозом хвоя сіріє, буріє й опадає. Верхівкова брунька відмирає, а хвоя звисає у вигляді парасольки, хвоїнки сіріють, буріють і відпадають, якщо до них доторкнутися. На корі утворюються виразки, стовбур деформується, верхівка дерева відламується, наростають бічні пагони, дерево кущиться.
Склерофомоз уражує хвою та молоді пагони. Іноді пагони викривлюються, як у разі ураження сосновим вертуном, але не жовтіють. Іноді на цих пагонах утворюються жовтувато-бурі некрози, а хвоя залишається без ознак ураження. Пагони рижіють, стають нібито склоподібними та викривлюються. На хвоїнках утворюються широкі бурі перепонки, вище від яких частини хвоїнок відмирають. Потім пагони частково або суцільно чорніють і засихають. Можливий також інший симптом хвороби, коли пагони стають золотистими, але не деформуються.
Замовити послугу лікування інфекційних хвороб сосни
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!