Thank you!
We will contact you shortly
Щоб дерева у вашому садку та на присадибній ділянці радували своєю пишною кроною, хорошим урожаєм та привабливим зовнішнім виглядом, важливо правильно доглядати за ними. Один із важливих моментів, на які слід звернути увагу, – це обробка деревини від короїда. Невеликі жуки короїди живуть під корою дерева та неспішно нищать її. Такі комахи вражають не лише хворі, а і повністю здорові дерева. Як позбутися цього шкідника? Чим обробити дерево від короїда? Про все це дуже добре знають спеціалісти біологи компанії Dendro Protect. Звернувшись до нас, ви можете бути впевнені в тому, що ваші деревця будуть здоровими, радуватимуть вас тінню в спекотну погоду та даватимуть хороший урожай (якщо йдеться про плодові дерева).
Перед тим, як обирати захист деревини від короїда, варто точно впевнитися в тому, що цей шкідник є на вашому дереві. Це можна зрозуміти по:
● великій кількості дятлів на дереві – ці птахи їдять короїдів;● отворах невеликого розміру на корі – це сліди від короїда;● патьоках смоли та камеді на дереві;● раптовому падінні листя або хвої;● невеликих купках дрібної тирси під деревом;● опаданні чи висиханні кори;● поява бурого борошна на корі.
Короїди мають дуже добрий нюх. Вони чудово відрізняють здорове деревце від хворого. Та що цікаво, можуть оселятися на будь-яких деревах і навіть на саджанцях, які перенесли на нове місце.
Чи так уже й потрібна обробка деревини від короїда? Так, потрібна. Ця комаха пробирається під кору дерева та їсть луб’яні волокна. Саме вони виконують функцію перенесення поживних речовин від кореня до крони. Якщо ж жук-короїд з’їсть усі луб’яні волокна по окружності дерева, то постачання поживних речовин до крони припиниться і з часом дерево загине. Складність боротьби з жуком-короїдом полягає ще і в тому, що він відкладає личинки прямо в кору дерева, а отже, з часом з’явиться його потомство.
Здорове дерево намагається самостійно боротися із жуком-короїдом, виділяючи смолу або камедь у тих місцях, де кора вже пошкоджена. Але якщо воно ослаблене або хворе, зробити це вже не в змозі. Тут допоможе лише правильно підібраний засіб від короїда.
Якщо не боротися зі шкідником, він почне активно розмножуватися у корі не лише на стовбурі, а в гілках. Якщо популяція жучків буде занадто активною, локалізувати її може бути надзвичайно складно або й узагалі неможливо. В такому випадку єдиним рішенням стане спилювання пошкодженого дерева.
Внесення інсектицидних засобів найкраще запланувати на той час, коли температура не опускається нижче 14 градусів. Саме тоді відбуваються перші вильоти комахи.
Не рекомендуємо чекати першого візуального підтвердження зараження – помітити мертвих жучків у корі здорового дерева практично неможливо. Допоможе бути впевненим у відсутності жука-короїда профілактична обробка. Це найкраще зробити до того моменту, коли садові культури почали активно цвісти. Саджаючи молоді дерева, краще одразу обробити їх по всьому штамбу до самої крони.
Профілактичну обробку варто проводити до того, як комахи заселили стовбур (звичайно, строки залежать від погодних умов та регіону, але зазвичай краще це зробити до 20 квітня). Також можна проводити бар’єрне обприскування. За сезон це можна зробити 3-4 рази.
Боротьбу із жуком-короїдом можна проводити орієнтовно за таким планом:
● первинне обприскування – до 25 квітня;● повторна обробка – до 30 травня;● друга обробка – до 25 червня (вона потрібна при наявності великої кількості комах).
Dendro Protect – це компанія, якій ви можете довірити повну обробку всіх ваших насаджень на присадибній ділянці. Наші спеціалісти швидко та якісно виконають поставлену задачу.
Замовити послугу ін'єкції дерев
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!