Thank you!
We will contact you shortly
Японська липова міль-строкатка, або липовий мінер заселяє липу. Метелики зимують у тріщинах кори дерев. Літ метеликів після зимівлі розпочинається у І декаді травня. Вони відкладають яйця на нижню поверхню листків після їхнього повного розпускання (у ІІ декаді травня). Личинки після вилуплення з яєць прогризають ходи під кутикулою листка та формують міни у вигляді плям (у ІІІ декаді травня).
Після завершення розвитку личинки лялькуються (у ІІ–ІІІ декадах червня, тобто під час масового цвітіння липи).Метелики вилітають починаючи від ІІ–ІІІ декад червня. Вони відкладають яйця на листя, й цикл розвитку повторюється. Міни ІІ покоління масово з’являються у ІІ декаді липня, лялечки – у ІІІ декаді липня. Імаго ІІ покоління у серпні відкладають яйця, з яких виходять гусениці ІІІ генерації, але у зв’язку з пожовтінням листя не завершують розвитку, але встигають пошкодити листя.
Водночас розвиток кожного покоління відбувається неодночасно у зв’язку з відмінностями мікроклімату в окремих ділянках насадження і навіть боків дерева. Тому покоління перекриваються й одночасно можливо виявити мінера на різних стадіях розвитку. Метелики, які будуть зимувати, з’являються у вересні. За високої щільності мін дерева втрачають декоративність і зменшують приріст. Також зменшуються кількість квітів і вміст нектару, що не є сприятливим для бджільництва. Порівняно стійкими до липового мінера є липи американська, повстяна, європейська та сибірська.
Заходи захисту – обприскування інсектицидами із застосуванням аерозольних генераторів поверхні кори в період зимівлі метеликів, крон дерев – після початку відкладання яєць (повторно за наявності двох поколінь шкідника).
Замовити послугу знищення японської липової молі-строкатки
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!