Thank you!
We will contact you shortly
Липа – це дерево, що не лише чарує своєю красою, але і приваблює приємним ароматом, має лікувальні властивості: чай із липового цвіту корисний при хворобах горла. Аби липа була окрасою вашого саду, її потрібно захищати від хвороб та шкідників. Для цього треба вчасно обробляти липу хімічними препаратами, а за потреби робити ін’єкції дерев. Якщо самі ви не знаєте, як це зробити, звертайтеся в компанію Дендро Протект. Її спеціалісти оперативно прибудуть на вашу ділянку, оглянуть дерева та проведуть всі необхідні заходи для збереження здоров’я ваших рослин.
Найпоширеніші хвороби липи викликані її грибковими інфекціями. Також дерево може піддаватися впливу інфекцій через те, що під час посадки не було дотримано усіх необхідних правил, а також липу неправильно доглядали. Дерево може ослабнути, якщо його посадили в ґрунт із низькою кількістю поживних речовин. Якщо ж хвороба виникла після обрізки, стрижки крони чи будь-яких інших маніпуляцій з рослиною , це може бути через використання зараженого інструменту.
Як дізнатися, що хвороба в липи вже з’явилася? Про ураження дерева грибковими або інфекційними хворобами може свідчити:
● поява плям на листі (найчастіше рожевого кольору, хоча може бути і іншого);● зміна форми або в’янення листя;● пом’якшення стовбура у молодих дерев.
Липи можуть хворіти на:
1. Білу мармурову гниль. Це чи не найпоширеніша хвороба липи. Її викликає паразитуючий грибок. На стовбурі ураженого дерева можна побачити білу гниль. Також на хворобу можуть вказувати такі ознаки: викривлення стовбуру, поява тріщин та незагоєних ран на гілках.
2. Ураження грибами трутовиками. Він проникає всередину дерева через спили, опіки або морозобоїни. Гриб може розвиватися усередині стовбура. З часом на його появу вказуватимуть несподівано зламані гілки, а іноді – і стовбур. Активне розповсюдження гриба-трутовика може відбуватися від інфікованих рослин. Окрім цього, потрапити на вашу ділянку гриб трутовик може з пня, який ви принесли з лісу, з підпорок, жердин та навіть із садових меблів.
3. Плямистість листя. Хвороби листя липи найперше вражають верхню частину пластини листка. Також на ураженому листі центральна частина набуває білого кольору, а край листа отримує червону окантовку. З часом уражений листок сохне та відпадає. Якщо у липи діагностовано плямистість листя, то для неї листопад може настати будь-якої пори року.
4. Тиростромоз. Цю хворобу викликає патогенний грибок, якому найчастіше піддаються молоді деревця. На те, що дерево уразив тиростомоз, може вказувати поява темних цяток на листках і стовбурі, поступове відмирання уражених частин, поява чорних, білих та червоних наростів приплюснутої форми, зміна форми крони та розповсюдження некрозу по дереву.
Аби продовжити життя липі, потрібно вжити заходів для відновлення її здоров’я. Якщо ви помітили ознаки хвороб на дереві, необхідно якнайшвидше обрізати хворі гілки. Аби звести до мінімуму розповсюдження інфекції серед інших дерев, заражені частини рослини краще спалити. Помітні ознаки хвороби на стовбурі необхідно обробити спеціальними хімічними засобами.
Пам’ятайте, що, чим швидше ви видалите усі хворі гілки, тим менше шансів буде у грибкової інфекції перекинутися на інші дерева.
Якщо ви помітили навесні на дереві ознаки тиростромозу, обробіть його фітоспорином чи іншим протигрибковим складом. Якщо ж така липи хвороба напала влітку, потрібно полити цим препаратом коріння дерева.
Загалом для боротьби із кожним видом хвороб є свої ліки для липи. Звертайтеся у Dendro Protect, аби продовжити життя липам на своїй ділянці!
Замовити послугу лікування липи
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!