Thank you!
We will contact you shortly
Має назву «винний», тому що вперше виявлений як шкідник винограду в Німеччині. Поширений повсюдно в Європі та на півночі США й на півдні Канади. Живиться на багатьох трав’янистих рослинах, кущах і деревах, зокрема на тисі й рододендроні.
Пошкоджені листки мають вирізи на краях, іноді в’януть, сильно заселені рослини гнуть. Личинки живляться корінням упродовж вегетаційного періоду. Внаслідок живлення личинок рослина може ослабнути й навіть загинути. Жук пошкоджує переважно старші листки, вигризає краї. у формі букви U.
Жук чорний, завдовжки 10 мм, з коротким носиком. Н крилах багато круглих горбків із короткими щетинками. Голова більш гладка. ніж груди. Яйце 0,7 мм в діаметрі, з гладкою блискучою поверхнею. Після відкладання у ґрунт біле, але з віком стає коричневим. Личинка без ніг, з віком набуває форми літери С. личинка старшого віку брудно-біла, голова коричнева. Лялечка біла з помітними темними шипами на голові, черевці та ногах. Зимує личинка або лялечка, іноді жуки.
Жук спроможний розмножуватися партеногенетично (без парування). Жук живе до 100 днів, інтенсивно живиться, а потім відкладає яйця купками, в середньому близько 200 шт. у ґрунт або опале листя. Через 2–3 тижні вилуплюються личинки, живляться рослинними рештками. а потім дрібним, пізніше великим корінням. Линяють 5–6 разів у земляних колисочках, які формують перед линянням. Стадія передлялечки триває від 8 тижнів до 8,5 місяцю, лялечка розвивається 3 тижні. Жук живиться вночі. якщо потурбувати, падає з рослини та прикидається мертвим. Цей довгоносик не літає, на нові ділянки переповзає, або потрапляє з рослинами.
Застосовувати інсектициди треба ввечері, коли жуки активно живляться листям, повторювати обробку раз на тиждень. Після завершення відкладання яєць застосування інсектицидів не є ефективним.
Замовити послугу знищення довгоносика на рододендронах
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!