Thank you!
We will contact you shortly
Наші дерева, кущі, трави, також їхні шкідники – кліщі, комахи, гриби та бактерії за тривалу еволюцію пристосувалися починати свій сезонний розвиток у такі дати, щоб вижити й успішно розмножитися, а завершувати достатньо рано, щоб зустріти зиму у найбільш безпечному місці та у найбільш захищеній стадії чи фазі.
Якщо комаха-листогриз з’явиться після зимівлі раніше, ніж листя, вона загине від голоду, а якщо пізніше, то листя може загрубіти та втратити придатність для неї. Якщо до морозів пагони не здерев’яніють, вони можуть загинути.
Прогнозувати можливо лише ті явища, які повторюються. Щороку після зими настає весна, а після весни – літо. Водночас весна може настати 10 березня, а може 1 квітня. Рослини можуть відновити ріст, коли ґрунт відтане, трав’янисті раніше, кущі пізніше, а дерева найпізніше. Комахи, що зимували у ґрунті, відновлять розвиток лише після його розмерзання. Якщо частина комах одного виду зимувала під корою, а частина у ґрунті, то перші вилетять раніше, тому що кора прогрівається швидше.
Фахівець добре знає так звані фенологічні календарі шкідників рослин і може за даними про хід температури з великою точністю прогнозувати дати появи, а ще важливіше, – оптимальні дати проведення захисних заходів.
Для прогнозування використовують відомості про середні багаторічні дати стійкого переходу температури певної місцевості через 0, 5, 10 і 15ºС навесні та восени, їхнє можливе варіювання й тенденції зміни у зв’язку зі зміною клімату останніх десятиліть. Для коригування прогнозів використовують так звані фенологічні сигнали, які відбивають перебіг температури в конкретній місцевості. Так даті стійкого переходу температури повітря через 5°С і розмерзання верхніх шарів ґрунту відповідає початок сокоруху берези та клена гостролистого, цвітіння ліщини та набрякання бруньок бузини червоної. Із датою переходу температури повітря через 10С збігається цвітіння кульбаби, абрикоса, терну, клена гостро¬листого, сосни, розпускання листя берези та дуба ранньої форми.
А ще точніше початок льоту чи виповзання шкідливих комах установлюють, коли вони потрапляють у різноманітні ловильні пояси чи пастки, зокрема феромонні, призначені для вилову комах певного виду. Застосування деяких пасток дає змогу помітно знизити чисельність шкідників.
Ловильні пояси, іноді з додаванням клею або інсектицидів застосовують для прогнозування появи, обліку та часткового знищення комах, що пересуваються стовбуром: у жовтні-листопаді та з початку березня – безкрилих самок п’ядунів, у період набрякання бруньок – жуків яблуневого квіткоїда, брунькових довгоносиків, казарки, букарки, гусениць плодожерок.
Комах, що спроможні літати, виловлюють встановленням перешкод на їхньому шляху й додатковим привабленням світлом, кольором, запахом, кормом і звуком. Про деякі конструкції ми розповімо окремо.
Звичайно, не треба забувати оглядати рослини, щоб вчасно побачити ознаки пошкодження чи ураження окремих органів.
Замовити послугу прогнозування льоту шкідників
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!