Сосновий підкоровий клоп

Шкоду деревам сосни завдають личинки та імаго соснового підкорового клопа. Вони висмоктують соки із тканин дерев, унаслідок чого порушується надходження води від коренів до крони. Внаслідок ослаблюється та жовтіє хвоя, порушується водний режим. Найбільший шкідливий вплив припадає на нижню частину стовбура, де клоп скупчується навесні, восени та за несприятливих погодних умов улітку.

Сосновий клоп заселяє дерева де є гладка кора стає лускуватою, що створює умови для живлення й укриття цього шкідника. У міру збільшення віку дерева й загрубіння кори у нижній частині стовбура клоп просувається вище стовбуром, де кора зберігає лускувату структуру. Дерева втрачають принадність для клопа у 15–25 років залежно від регіону, складу порід і густоти насаджень.
Сосновий підкоровий клоп зимує на стадіях личинки різних віків та імаго у підстилці й у щілинах кори дерев. Личинки та імаго відновлюють живлення навесні після початку сокоруху сосни, що відповідає даті стійкого переходу температури повітря через 5 ºС. Личинки проходять у розвитку п’ять віків. Імаго представлені самцями, коротко-крилами та довгокрилими самками, причому лише останні спроможні літати й заселяти нові насадження. На території України клоп може розвиватися один чи два роки, причому у північній частині країни непарний рік є льотним, але у кожному насадженні певна частина особин представляє покоління парного року. 

Найпростішим способом виявлення соснового підкорового клопа є пастки (ви можете придбати їх у нас), який накладають на стовбур на висоті 1,5 м липким боком до кори. Вже наступного дня можна зняти пастку і наклеїти на аркуш паперу, краще із зошиту в клітинку чи міліметровку. Буде видно імаго й личинок клопа та деяких інших комах, які можуть бути під корою. застосовують інсектициди в баковій суміші та обробляють по стволах в якості профілактичних потреб захистної дії проти клопа та під час часткового та массового заселення шкідниками. Також ефективно діють іннекції для більш довготривалої захисної дії але не потрібно забувати що які б інсектоциди не були дієвими вони мають здатьність втрачати захистну дію яка може коливатись від 10-25днів. Тому в цей проміжок часу варто зробити повторний облік для виявлення наявності соснових підкорних клопів, щоб за необхідності можна повторити обробку так як підкоровий клоп заселяє дерева у віці понад 5 років.

Для зменшення щільності популяції шкідника у зимовий період необхідно розгребти шар хвої у межах проекції крон після того, як клоп спуститься на зимівлю, а температура підстилки опуститься нижче 0ºС. Ефективним може бути також обприскування окоренкової частини стовбура та підстилки грибним препаратом Боверин (не пізніше середини вересня), причому у випадку дефіциту вологи необхідно полити підстилку водою.

Замовити послугу лікування соснового підкорового клопа

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.