Стовбурові шкідники псевдотсуги Мензиса

Як і інші породи, псевдотсугу Мензиса (або дугласії) стовбурові шкідники заселяють насамперед тоді, коли дерево росте у несприятливих умовах. Ця порода добре себе почуває на родючих ґрунтах і не витримує важкої глини та лужної реакції ґрунту, застою вологи та її недостачі, вітру й морозів. За високої густоти садіння хвоя та гілки всихають.

Ослаблені дерева псевдотсуги заселюють короїди – ялицевий (Pityophthorus pityographus) та двозубчастий (Pityogenes bidentatus). Їхня біологія та будова ходів дуже подібна.
Жуки зимують у підстилці у межах проекції крони. Потім здійснюють додаткове живлення на гілках, вигризаючи лунки. Ялицевий короїд заселяє ялини, ялиці та дугласію, зрідка сосни та модрини. Жуки заселяють дрібні гілки та верхівки дерев, частини стовбура з тонкою корою. Система ходів має вигляд зірки. Від шлюбної камери в різні боки спрямовані 3–7 маточних ходів завдовжки до 15 см. Якщо гілка тонка, ходи оточують її. Личинкові ходи короткі, розташовані приблизно перпендикулярно маточним ходам. Маточні ходи торкаються заболоні, а личинкові поверхневі. Жуки нового покоління вилітають у серпні й незабаром влаштовуються на зимівлю.
Найбільшим ефективним заходом захисту дугласії є підвищення стійкості дерев та ін’єкції інсектицидів у стовбур. Додатковим заходом може бути обприскування стовбурів, крон і підстилки у межах проекції крон перед початком льоту жуків і повторно через 2–3тижні.
Якщо дерева вже щільно заселені короїдами, їх врятувати важко. Треба негайно зрубати такі дерева, зняти кору та спалити, з пнів також зняти кору.

Замовити послугу лікування стовбурових шкідників псевдотсуги Мензиса

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.