Thank you!
We will contact you shortly
Невибагливість хвойних не завжди є запорукою їх здорового, гарного вигляду, успішного вирощування на приватній території. Бувають і розчарування, коли улюблене деревце гине з незрозумілих причин. Існує безліч біотичних факторів, з вини яких гинуть сосни – зазвичай це шкідники, які знаходяться в найближчому природному оточенні – у лісах, сусідніх приватних територіях, міських насадженнях, а також у ґрунті. Вчасна, правильна й профілактична обробка сосни від шкідників дозволяє вберегти дерево, знищити шкідника, надати імунітету, витривалості.
Ослаблені пересадкою рослини, молоді й старі дерева часто стають об'єктом нападу стовбурових шкідників, хвоє-, листогризучих і сисних комах. Пошкодження, які завдає шкідник молодої сосни у перші 2 роки після пересадки можуть виявитися для рослини фатальними або призвести до значного сповільнення росту, подовження відновлювального періоду. Для старших дерев особливу небезпеку несуть стовбурові комахи, які здобули значного поширення за останні роки, вони часто призводять до загибелі рослин.
Шкідників сосни можна розділити на три основні групи:
1. Хвоє- та листогризучі.
Шкідник, що їсть кору сосни, частіше зустрічається на деревах під час активного росту, розвитку пагонів. На сосні звичайній можна зустріти личинок рудого соснового пильщика або пильщиків-ткачів. Личинки цієї групи будують гнізда з павутини, погризеної хвої та екскрементів. При сильному пошкодженні спостерігається масова загибель пагонів. Особливо страждають кедрова сосна, Веймутова, трохи менше – гірська, звичайна.
Зрідка можна зустріти гусениць совок (нічні метелики) там, де поруч знаходяться природні ліси. Боротися з великими личинками пильщиків та гусеницями нескладно, головне вчасно їх виявити. Обробка хвойних від шкідників здійснюється інсектицидами кишково-контактної дії, варто лиш правильно підібрати дієву речовину.
2. Сисний шкідник сосни
Це найчисельніший вид, що охоплює різні види попелиць, хермеси, щитівки, несправжньощитівки, а також численні рослиноїдні кліщі. Сисними вони називаються тому, що харчуються соком рослин. Найчастіше вони ушкоджують молоді пагони, на місці залишається солодка й липка «медвяна роса». Часто під рослиною, на якій знаходяться колонії сисних шкідників, можна виявити темні липкі плями. Визначити знаходження їх колоній легко по осах, мухах, мурах, які харчуються солодкою масою.
Хоча шкоди від них мало, проте вони притягують серйозні грибні інфекції до деформованих, ослаблених пагонів, хвої. Наприклад, чітко простежується зв'язок між розвитком хермеса сибірського та загибелі вражених пагонів від склеродерріозу. При цьому з хермесами складно боротися через їх зовнішній покрив з «пухоподібними» виростами. Аерозолі тут не працюють, потрібно використовувати системні інсектициди.
Серед сисних комах найскладнішими є рослиноїдні кліщі або павутинні. Цей шкідник молодої сосни покриває пагони павутиною з мільйонами кліщів, від чого вони слабнуть, порушують ріст, з них опадає хвоя. Це негативно відбивається на зовнішньому вигляді рослини, на її стані. Складність боротьби з кліщами в тому, що багато акарицидів (протикліщові препарати) належать до групи токсичних, потребують вкрай обережного відношення.
3. Стовбуровий шкідник кори сосни
Ці небажані комахи розвиваються у стовбурах, великих гілках дерев. Найбільшу небезпеку вони становлять для пересадженого чи ослабленого посадкового матеріалу. На першому місці небезпеку становлять короїди, лубоїди, проте в ослаблені рослини можуть заселятися ще й златки, вусачі, зрідка довгоносики. Пошкоджують вони зазвичай дерева у віці старше 20 років. Адже у молодих кора тонка, багато виділяє смолу, що й стримує розростання шкідників.
Для сосен страшні лубоїди та короїд гравер, для кедрової сосни – лубоїди, гравер, короїд типограф, на Веймутовій найчастіше короїд гравер. На жаль, найчастіше власники дізнаються про те, що в них заселився шкідник, який обгризає кору молодої сосни, лише після загибелі рослини, коли кора відшаровується і під нею видні численні ходи. Якщо сталося заселення та личинки вже розвиваються під корою, то дерево дуже важко врятувати. Присутність короїдів можна визначити по буровому борошну, яке висипається з вхідних отворів у корі. Спеціаліст за кольором борошна визначає глибину, розвиненість ходів короїдів.
Профілактичні оброблення – це заняття для спеціаліста із захисту рослин, оскільки необхідні спеціальні знання та інсектициди для обробки матеріалу. Проти стовбурових шкідливих комах необхідний профілактичний захист.
Успішне лікування сосен та профілактичний догляд за насадженнями – справа для спеціалістів компанії Dendro Protect, які мають для того знання й багаторічний досвід. Ми надаємо послуги з оброблення насаджень, ін’єкцій дерев, чистки крони, консультації міколога та ін. Звертайтеся!
Замовити послугу знищення шкідників сосен
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!