Thank you!
We will contact you shortly
Тую відносять до невибагливих рослин, вона є вічнозеленою, зимостійкою, легко переносить забруднене повітря. Це краще рішення з відгородження своєї ділянки від дороги, магістралі, адже туя виділяє в повітря фітонциди, ефірні олії, які мають приємний аромат та цілющі властивості. Проте іноді ця рослина сама потребує захисту.
Навесні складаються сприятливі умови, коли масово діють хвороби та шкідники туї. Спостерігається часте ураження молодих дерев та ослаблених рослин стовбуровими шкідниками. На ураженій корі можна спостерігати невеликі отвори – ходи, з яких починає виділятися смола, від чого стовбур покривається смоляними патьоками, змінюється колір хвої на світліший, з’являється тирса на стовбурі і під деревом.
Стовбурові шкідники туї – велика група комах, що харчується тканинами стовбура дерева. Під корою й у деревині стовбура, гілок вони прогризають ходи, що мають характерну для кожного виду форму. Це личинки жуків сімейства короїдів, довгоносиків, златок, а також туєвий лубоїд. Ознаки, що свідчать про наявність цих небезпечних комах, і методи боротьби з ними різняться, залежать безпосередньо від виду шкідника, тому їх варто розглянути окремо.
1. Короїд
Ці невеликі жучки прогризають отвори в корі та відкладають там яйця, які після вилуплення роблять те саме. За сезон короїди можуть повністю знищити стовбур. Заражена туя, шкідники якої інтенсивно розмножуються, перестає розвиватися, незабаром засихає.
На жаль, поки не розроблено універсального препарату, здатного впоратися з короїдом, тому лікування має проводитись під наглядом спеціаліста. Садівникам залишається профілактично турбуватися про рослини та вчасно звертатись за допомогою, якщо виявлено короїда. Корисним буде підживлення рослини, стимулювання росту, що допомагає їй відновитися від стресу.
2. Лубоїд
Ці стовбурові шкідники туї приносять істотний клопіт садівникам, оскільки активно гризуть кору, споживають деревину туй, утворюючи в ній численні ходи. Вони часто атакують рослини з недостатнім рівнем догляду, але можуть заразити й нові, щойно висаджені. Тому перед їх покупкою важливо ретельно оглядати кожен саджанець.
Профілактика та лікування включають оброблення рослин спеціальними інсектицидами для боротьби з лубоїдами. Не зайвим буде посилити захист рослин, їх імунітет.
3. Довгоносики
Ці комахи є особливо активними в умовах надмірної кислотності ґрунту. Такі шкідники туй загрожують як дорослім рослинам, так і молодим, де вони харчуються корою гілочок. А личинкова стадія комахи значно шкодить корінню. Ознаками їхньої діяльності стає потемніння, подальше осипання кінчиків гілок, і навіть втрата хвої. Для контролю за популяцією довгоносиків застосовують інсектициди, а для корекції кислотності ґрунту можуть використовувати вапно.
Боротьба зі стовбуровими шкідниками повинна починатися з повного очищення ділянки від уражених комахами дерев, сухостою, від пнів та іншої мертвої деревини. Далі проводиться оброблення ділянки, виконуються ін'єкції в отвори в корі сильно концентрованих інсектицидних препаратів.
Лікувати від стовбурових шкідників дуже важко, часто марно, тому більше уваги варто приділяти профілактиці. А якщо вже відбулось зараження, краще якнайшвидше звертатися до спеціалістів.
Профілактичні поради:
● регулярно оглядайте рослину на наявність ураження шкідливими комахами;● для висадки культури вибирайте сонячне місце з пухким ґрунтом;● кожну осінь, весну має проводитись стрижка туй та чистка туй;● купувати варто лише перевірений посадковий матеріал;● своєчасно зволожувати, підгодовувати ґрунт, підживлювати рослини.
Боротьба зі шкідниками туї неможлива без залучення фахівців, які мають великий досвід, необхідний рівень знань. Звертайтесь до спеціалістів Dendro Protect!
Замовити послугу лікування стовбурових шкідників туї
Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!