Пухирчастий рак на ялинках і його лікування

Cytospora викликається грибом Leucostoma kunzei (раніше відомий як Cytospora kunzei). У своїй досконалій стадії він відомий як Valsa kunzei. . Це руйнівна хвороба багатьох ялин, особливо колорадської блакитної звичайної та норвезької ялини, від Середнього Заходу до Нової Англії. 

Хвороба частіше зустрічається на деревах старше 15 років, які перебувають у стресовому стані від зломаного гілля, обрізки скилетних гілок, а також від морозобоїн де може бути відкритий каїліус з добре вираженою раною. Здубник гриба більш активний при вологому кліматі або рясних дождів, тому обрізати хвойні дерева не бажано при високій вологості. Найбільш сприйнятливі дерева до збудника хвороби є з неглибоким корінням, ослаблені механічними пошкодженнями, комахами або погодними стресами, а також дерева, що ростуть на несприятливих ділянках. Хвороба руйнує симетричність ялин і з часом може їх знищить. Інфекції на блакитній ялині зазвичай обмежуються гілками. У ялин чорних, Енгельмана, Норвегії, червоної та білої пошкоджуються гілки та стовбури. Раки цитоспори також були виявлені на ялиці Дугласа та модринах.
Симптоми та діагностика
Відмирання нижніх гілок зазвичай є першим симптомом. Хвоя стає коричневою і через кілька місяців опадає, а на мертвій корі більших гілок стають помітні білі або світло-блакитні плями смоли. Коли хвороба прогресує протягом кількох років, відмирають і вища крона гілок. Утворюються мертві ділянки, звані раком. Інфікована внутрішня тканина кори і камбій мають коричневий колір на відміну від нормального світлого кольору здорової тканини, але деревина під зараженою корою не змінюється. Оскільки ракові пухлини збільшуються і оперізують стебло, частини над ураженою ділянкою втрачають колір, мало ростуть, в’януть або в’януть і відмирають від кінчиків. Заражені гілки часто починають рости пізніше навесні. Смола, що виділяється з уражених гілок, помітна на мертвій корі після скидання заражених голок. Це найбільш очевидний симптом на заражених гілках. Найбільш сприйнятливі до раку Cytospora ялина блакитна та звичайна.
Життєвий цикл
Гриб зимує в ураженій корі. Спори з плодових тіл, що утворюються в язвах, поширюються дощем, вітром, комахами, птахами та людиною. Зараження відбувається через рани. Грибок росте і вбиває кору, а потім розширюється, доки вся гілка не буде вбита.

Замовити послугу лікування пухирчастого раку на ялинках

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.