Проблеми тиса та їх вирішення

Хоча ця рослина має назву «тис ягідний», на ній немає ягід, тому що це – хвойне дерево. Назву таку дерево має, тому що насінини покриті яскраво-червоною покрівелькою – є диною неотруйної тканиною цієї рослини, якою живляться птахи.

Отруйність тканин тиса збільшується з віком дерева, тому молоді рослини охоче споживають зайці, олені, вівці, а також деякі комахи – гусениці хвилівок, совок і листовійок, личинки мух, довгоносики. Водночас шкода від них переважно не дуже відчутна. Значно більшою є шкода від комах і клішів, що мають потаємний спосіб життя.
Бруньковий кліщ спричиняє ненормальне подовження та набухання лусочок бруньок, що призводить до великої та хронічної загибелі бруньок по всьому крону та неправильного розгалуження, що створює асиметричну крону. Для захисту від нього слід застосовувати акарициди.

Личинки тисової галиці живляться на хвої на верхівках пагонів. Унаслідок цього тканини розростаються, й утворюється подібний до шишки гал. За високої щільності шкідника рослина сильно ослаблюється й навіть може загинути. Личинка розвивається один чи два роки залежно від температури навколишнього середовища. Якщо вона розвивається два роки, гал розміром 1–3 см подібний до артишоку. Якщо розрізати гал, видно помаранчеву личинку. Якщо личинка розвивається за один рік, гал сягає лише 6 мм. 

Тисова несправжня щитівка перебуває на нижній поверхні хвоїнок, на тонких гілках, на гілках нижнього ярусу крони, зрідка – на стовбурах. Розвивається в одному поколінні на рік. Самка сильно опукла, блискуча, коричнева, завдовжки до 5 мм. Зимують личинки другого віку на хвої. Молоді самки та німфи з’являються у травні. Самки відкладають яйця у червні–серпні. За високої щільності поселень хвоя буріє та обсипається, на виділеннях шкідника розвиваються цвілеві гриби.

Довгаста подушечниця (кокцида) розвивається на багатьох видах вічнозелених рослин, зокрема на тисі. Розвивається в одному поколінні, зимують личинки на гілочках і нижньому боці листків. З весни висмоктують соки з листя. Після відкладання яєць самками залишається наповнений яйцями мішок. На виділеннях личинок шкідника розвиваються цвілеві гриби, які знижують декоративність рослин.

Заходи захисту: навесні обприскати крони та ґрунт у межах проекції крон дозволеним інсектицидом.

Хвою тиса уражують збудники шютте і діплодіозу. Уражені пагони слід вилучити механічно, а рослини обробити фунгіцидами, іноді обробку слід повторити.
Корені тиса уражує фітофтора, що є особливо небезпечним для молодих рослин. Старі дерева заселяють дереворуйнівні гриби, зокрема сірчано-жовтий трутовик. Його молоді плодові тіла їстівні, але їхня наявність свідчить, що стовбур усередині зруйнований і дерево може зламатися від сильного вітру, травмувати людей чи зламати споруди поряд.

Замовити послугу вирішення проблем тиса і лікування хвороб

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.