Хвороби туї

Туя – це дерево, яке часто висаджують з декоративною метою. Щоб отримати здорове та красиве дерево, важливо захистити його від можливих хвороб, вчасно їх діагностувати та обрати правильний спосіб лікування. Про те, які можуть бути хвороби туї, ви можете дізнатися сьогодні з нашої нової статті.
Якщо ви помітили, що дерева на вашій ділянці спіткала хвороба, ви можете звернутися за допомогою в компанію Dendro Protect. У нас ви можете замовити таку послугу, як діагностика дерев, а у разі, якщо було виявлено їхні хвороби, тоді ще і лікування дерев із використанням найсучасніших препаратів та інструментів.

Фітофтора

Фітофтора – це доволі рідкісна хвороба туй. Через неї у рослини можуть гнити корені, що призводить до поганого транспортування поживних речовин та води до гілок та стовбура. Дерево, заражене фітофторою, погано росте, стає слабким. Спочатку його нижні пагони стають сірими, тоді коричневими і чорними, після чого – відмирають. Знявши кору на інфікованій гілці, можна помітити червоно-коричневі плями.
Причинами розвитку фітофтори на туї можуть бути:
● зайва волога у ґрунті;● близько пролягання підземних вод;● невідповідний дренаж.

Коренева гниль армілярна

Така хвороба вражає кореневу систему. Патогенні мікроогранізми можуть жити на заражених пнях протягом років. Заражене дерево виглядає слабким. При сильному інфікуванні дерево може просто впасти від сильного вітру.
Грибок, що свідчить про хворобу, можна помітити в осінній час біля основи стовбура. Під корою ж можна спостерігати грибний міцелій.

Серед можливих причин виникнення такого захворювання можна відмітити:

• занадто сильне зволоження;
• погану циркуляцію повітря;
• завелику глибину посадки.

Лікування туї від армілярної гнилі не існує. Щоб не дати грибку перекинутися на здорові дерева, інфіковану рослину потрібно прибрати з території.

Побуріння туї

Це ще одне грибкове захворювання, яке вражає зелену частину дерева та його нижні пагінці. Найбільше йому піддаються молоді деревця. Частіше за все побуріння можна спостерігати на деревах, густо висаджених на невеликій ділянці, де повітря погано циркулює між гілками, вони погано освітлюються сонцем.Як відбувається зараження? Грибок проникає всередину кори через пошкоджені ділянки. З часом кора відмирає, а грибок перекидається на пагони, що ростуть поруч. Через 4-5 років хвороби молоде деревце може повністю всохнути.
Про те, що туя заражена грибком, може свідчити:
● наприкінці весни та на початку літа окремі листочки стають жовтими, а пізніше – бурими;● на зелених частинах дерева можна побачити круглі коричнево-чорні плями, діаметром до 2 мм. Всередині таких плям – спори;● після того, як спори дозріли, на їхньому місці можна помітити порожнини, які можна сплутати з пошкодженням від шкідників.

Некроз (в’янення)

Це захворювання викликається хвороботворними грибками. Такі туї хвороби, як некроз або в’янення, можуть призвести до загибелі гілок та пагонів. Особлива небезпека хвороби у тому, що протягом тривалого часу вона може протікати безсимптомно. У зону ризику найчастіше потрапляють ослаблені дерева через нестачу поживних речовин, механічні пошкодження або вплив шкідників. Спори, які оселилися на зараженій рослині, можуть легко поширюватися на великі відстані. Патоген здатний перезимувати всередині лусочки та навесні вразити здорові насадження поруч.
На те, що рослина заражена, можуть вказувати:
● зміна кольору кінчиків гілок – спочатку вони світлішають, а потім стають жовто-коричневими або коричневими;● наявність чорних грибів зі спорами на дереві, хвоїнки поруч із якими – сірого кольору.
Найкращий спосіб лікування – це видалення заражених частин. Але обрізати тую у вологу погоду не варто, оскільки в цей час грибок активно розмножується в цей час.

Шутте

Хвороба Шутте – це розповсюджена та небезпечна категорія хвороб хвойних дерев. Їх викликають грибки. Збудник хвороби зимує в опалій хвої. Найчастіше туї заражаються у період із період серпень-листопад. Хвороба вражає переважно дорослі дерева.
Захворювання починається із того, що на туї з’являються жовті плями, що з часом стають коричневими. З підвищенням температури вони перетворюються на бурі, а хвоїнки починають опадати.

Фузаріоз

Фузаріози – це хвороби туї Смарагд, а також інших її видів, які вражають спочатку кінці пагонів, а потім охоплюють і усі гілки. На початкових стадіях вони жовтіють, а далі стають коричнево-чорними і засихають.
Збільшенню кількості патогенів сприяє затоплення ґрунту. Дерево, яке вже інфікувалося, знищують, а всі рослини поруч – обробляють протигрибковими засобами.

Щоб не допустити можливого зараження рослин, потрібно слідкувати за станом ґрунту навколо стовбура. Він не має бути перезволоженим. Накопичення снігу під деревом може підвищити ризик затоплення, тому його слід вчасно прибирати. Так само і шкідники туї можуть переносити спори та бактерії, тому важливо проводити вчасну обробку дерева не лише від хвороб, а і від шкідників.

Замовити послугу лікування хвороб туї

Ми зв'яжемось для уточнення деталей як найшвидше!

Thank you!

We will contact you shortly

Can't send form.

Please try again later.